Dr. Öğr. Üyesi Kağan KAYA
Müdür Yardımcısı

Özgeçmiş

1979’da Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde doğan Kağan Kaya ilk ve orta öğrenimini Alanya’da tamamladı.

2000 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalından mezun oldu.

2004 yılında yüksek lisansını Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalında tamamladı.

2009 yılının Şubat ayında ‘Alan Ayckbourn’un Oyunlarında Aile’ başlıklı tezi ile Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalında doktora çalışmalarını tamamladı.

2000-2010 yılları arasında Alanya ve Erzurum’da İngilizce Öğretmenliği yaptı.

2010 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde Yardımcı Doçent unvanını aldı.

2010-2012 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Halen Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde öğretim üyeliğine devam etmekte ve  İngiliz ve Amerikan Tiyatrosu derslerine girmektedir. Çeşitli akademik makaleler yayımlamış, ulusal ve uluslararası konferanslarda Modern İngiliz Tiyatrosu üzerine birçok bildiri sunmuştur.

Dr. Öğr. Üyesi Kağan Kaya evli ve iki çocuk babasıdır. İleri seviyede İngilizce ve Fransızca, orta seviyede Almanca bilmektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Yılmaz DAŞLI
Müdür Yardımcısı

Özgeçmiş